אלי כהן עושה גלים !

מראה סתיו חורף

"את ההשראה למראה סתיו חורף 2015 שאבתי מתערוכות אמנות של הפסל האנגלי אנתוני גורמלי והאמנית היפנית מריקו מורי. לא מזמן יצא לי להתרשם ממש במקרה מעבודותיהם של השניים העוסקות בנפחי החומר, ואלה העלו בראשי את האסוציאציה כי כלי הקיבול השונים בתצוגות השונות מזכירים לי מוטיבים בתחום עיצוב השיער. המוצגים העשוים מזכוכיות שקופות שעובדו בצורה גלית מזכירים אלמנטים מעיצוב השיער , ובעיקר תספורות גליות של שנות העשרים, שאופיינו כידוע בצורת גל כמו פוני בתסרוקת בעלי נפח.

נשים מלאות עוצמה

מעבר לאופנה התקופתית ההיא ומתוך הנאמנות למפעל ההאדרה של נשים חזקות, בחרתי במראה המגולם בדמותה של אשת הטוונטיז המרדנית, שהעזה לערער את הערכים שקרסו אחרי מלחמת העולם הראשונה, לפזר את שערה המסודר ולהתהלך בפריזורה דרמטית במיוחד. אז אם גם אתן חובבות קלאסיקה שמעולם לא נס ליחה, שווה לכן לאמץ החורף את הלוק הזה שמזכיר כוכבות קולנוע אגדתיות מהוליווד, לוק שיספק שילוב הרמוני ומאוזן בין רוך לדרמה, בין שיער גלי ורך לתסרוקת שיער שופעת לה כמתבקש, הוספו תוספות שיער להעצמת הנפח והאורך.

מראה הגלים
המראה עצמו מושתת כאמור על ההשראה המרכזית "הגלים" ולכן השיער ממש כמו בעבודותיהם של גורמלי ומורי עוצב בגל פוני צידי המעניק מראה רומנטי ונשי, ממנו "נשפכים" גלים תפוחים נוספים לצידי הראש, אותם כידוע תוכלו להשיג על ידי גלגול רולים בשיער תוך שימוש בספריי לייצוב. גם פלטת הגוונים משתנה ואותם גוונים קרים בלונדינים וחומים בגווני עץ אלון מפנים את מקומם לגוונים חמים. חומים עמוקים בדומה לערמונים, קינמון ועץ מהוגני עם תיבול קל של גווני פפריקה, קארי וקמון יוצרים את פלטת גווני השיער המומלצת לחורף 2015"