גזזת ואובדן שיער

גזזת היא מחלת עור פטרייתית, אשר לה כמה ביטויים שונים בחלקים שונים של הגוף – הרגליים ואזור אברי המין, הציפורניים והקרקפת. גזזת הקרקפת מתבטאת בקשקשים, גירוד חמור, ושלפוחיות קטנות אשר מסביבן מדלדל ונושר השיער. המחלה נגרמת על ידי פטריית עור, שהיא צמח טפיל מיקרוסקופי המסוגל להתקיים על רקמות עור ושיער מתות ובסביבה לחה, מכאן שספורטאים והנוטים להזעה מרובה הם ברמת הסיכון הגבוהה יותר ללקות במחלה זו. הזיעה שוטפת מן הקרקפת שמנים קוטלי פטריות ויוצרת כר נוח להתפתחותן.

השפעות חברתיות ותדמיתיות של המחלה

הגזזת הינה מחלה מידבקת מאוד ויכולה להתפשט במגע באדם הנגוע במחלה או בחפץ או חיה בהם נגע והטיפול מתחיל להשפיע רק לאחר 4 שבועות. לאור זאת ועל מנת למנוע פגיעה בתדמית והרתעות (כביכול לא מוסברת) של האנשים בסביבת החולה, שואפות נשים רבות להסתיר את סימני המחלה עד אשר יעבור זעם ויחלימו ממנה לחלוטין.

בנוסף לקושי הרגשי הנגרם עקב התמודדות עם מחלה זו למחלה השפעות פסיכולוגיות ונפשיות הנובעות מעצם הפגיעה במראה החיצוני, ומעצם הידיעה כי כל מגע של אדם אחר בה או בחפציה עלול להדביקו, דבר היוצר קושי בהתנהלות תקינה, ומכריח אותה לנהוג בריחוק פיזי מאנשים אחרים התנהגות אשר עלולה להעליב או לפגוע באדם אחר שלא בכוונה ולטרפד הזדמנויות בתחומים שונים בחיים.

המראה החיצוני מהווה עבור אישה מדד ומראה לנשיותה וגורם מכריע בהשפעתו על הרגשתה הכללית ובטחונה העצמי. בזמנים מהירים ולחוצים אלו בהם אנו חיים כיום, אנו מרבים להסתכל על הקנקן ולא על מה שבתוכו. בזמנים אלו עולה קרנן של הנשים בעולם העסקי ובכלל, ובהתייחס לכל זאת, המראה החיצוני הינו כרטיס הביקור של אישה בעולמה. כאשר בידינו אך זמן מועט להרשים אדם אחר, אין ביכולתנו להסביר את התנהגותנו או מראנו ופתרון יעיל הרבה יותר יהיה להסתיר את התבטאויות המחלה עד כמה שניתן.

על מנת לקיים אורח חיים רגיל ולקצור הצלחות בתחומים שונים, ניתן להיעזר בתוספות שיער המסוות את ביטוייה חיצוניים של הגזזת – הקרחות, השלפוחיות והקשקשים, ומקנות לאדם מראה בריא ורענן.

הפתרון שלנו למחלת הגזזת

 כאדם אשר איבד את אביו למחלת הסרטן, עובד באופן יומיומי עם חולות ומודע למלוא היקף המשמעות הרגשית והתדמיתית עבורן של פגיעה במראהן החיצוני בכלל ואובדן שיער בפרט, פועל אלי כהן מתוך תחושת שליחות, חמלה, אהבה ורצון כנה לעזור לזולת, תוך שמירה על מתן יחס אישי חם ואוהב לכל מטופלת.

ניסיונו העשיר של אלי כהן, הכשרתו המקיפה ומגוון הטכנולוגיות המתקדמות הקיימות כיום אפשרו לאלי לייצר פיתוחים ייחודיים בתחום קשירת והדבקת השיער, הבלעדיים רק לו, בכל העולם. פיתוחיו מאפשרים להוסיף שיער באופן אינטגרטיבי לשיער הקיים ולמבנה האנטומי של הראש כך שלא ניתן יהיה להבחין בתופעות העור שמייצרת הגזזת ובקרחות.