החלקת שיער

החלקת שיער – האם זה בטוח או מסוכן?

החלקת שיער היא אחד הטיפולים הפופולריים ביותר בקרב נשים בישראל. אולם האירוע האחרון שהתרחש לאחרונה, באפריל 2021, בו אושפזה צעירה בת 32 מאשקלון כשבוע לאחר שעברה "החלקה הודית" העלה שאלות ותהיות חשובות לגבי התחום. החשובות שבהן: האם החלקת שיער היא בטוחה? או אולי טיפול של החלקת שיער עלול להיות מסוכן?

החלקת שיער – על השערות ולא על הקרקפת

החלקת שיער כשמה כן היא, גורמת לשיער להיות חלק ומסודר לאורך זמן. ההחלקה נעשית על ידי מריחה של חומרים על השערות, אך חשוב להקפיד שלא למרוח על עור הקרקפת. חשוב מכך זה להשתמש אך ורק בחומרים ומוצרים שמאושרים על ידי משרד הבריאות.

חובה לקבל את אישור משרד הבריאות

במקרה שאירע עם הצעירה בת ה-32 מאשקלון האשפוז נגרם כתוצאה מאי ספיקת כליות. היא חשה ברע והקיאה לפני שהובהלה לבית החולים ברזילי. הבדיקות מצאו כי המקור לכך היא חומר מסוכן שנקרא "אתילן גליקול" אשר היה מצוין בהחלקה ההודית שעברה האישה. חומר זה הוא רעיל שמשמש לרוב להמסת שלג ומניעת קפיאה (אנטי פריז) וכנוזל קירור לרדיאטור.

אתילן גליקול הוא חומר אסור לשימוש על ידי משרד הבריאות יחד עם פורמאלין (פורמאלדהיד). החומרים והתמרוקים המאושרים לשימוש מפורסמים לציבור באתר משרד הבריאות, אך מלבד בדיקה עצמאית שרוב הנשים לא מבצעות בעצמן, חשוב להסתמך על מעצב שיער אמין, ותיק ומקצועי המחזיק בעצמו ברישיון משרד הבריאות. המצב כיום הוא שישנם חלטוריסטים רבים המבצעים עיצוב שיער ללא כל פיקוח וכך נגרם מצב מצער בו הבריאות של לקוחה מופקר בצורה חסרת אחריות.

אלי כהן – מומחה השיער המוביל בישראל

המרכז לפתרונות שיער הוא מקום בעל ותק ארוך שנים ואלפי לקוחות מרוצות יכולות להעיד על כך. אלי כהן, הידוע בציבור כאמן תוספות השיער, הוא מעצב שיער שמחזיק ברישיון ממשרד הבריאות ומקפיד להשתמש אך ורק בחומרים מאושרים.

בכל הקשור לטיפול בשיער, אלי כהן הוא האוטוריטה מספר 1 בישראל. הוא מקפיד על בריאות הלקוחות שלו לא רק בכל הקשור להחלקות ועיצוב שיער אלא גם בתחום ההתמחות הגדול שלו – תוספות שיער ופאות. אלי כהן לעולם לא משתמש בחומרים כימיים העלולים לפגוע בקרקפת והפיתוחים הבלעדיים שלו גם מאפשרים שימוש בתוספות שיער טבעיות עם מינימום נקודות אחיזה, מה שמאפשר לשיער הטבעי להתחדש ומונע פגיעה בו.

עם שירות VIP דיסקרטי ואדיב, הפך אלי כהן לשם דבר בתחום השיער. כיום מגיעות למרכז לפתרונות שיער לקוחות בשל מגוון סיבות. זה יכול להיות בשל מחלה שגורמת לנשירת שיער, דלילות שיער שנגמרה מסיבות אחרות, או סתם כדי לחדש את הלוק עם מראה שיער מלא, נפוח וארוך יותר. את כל הפתרונות ניתן למצוא במקום אחד.