מאבדות את הראש

תוספות השיער כבר מזמן אינן נחלתן של ההוליוודיות שמוסיפות. אם בעבר היה ניתן לראות את ביונסה, ג`ניפר לופז, בריטני ספירס, פריס הילטון ואחרות צועדות על השטיח האדום או מופיעות באירועי ההשקה בשיער שופע, סמיך ומלא – שהרי היום יותר ויותר נשים מהשורה מתאבזרות בתוספות ולא רק בשביל להציג שיער גולש ומתבדר ברוח, אלא גם בכדי להסתיר את העובדה כי לדאבונן הן מאבדות את השיער. זהירות! תוספת שיער שהוצמדה לשיער בשיטה שאינה מתאימה לו, יכולה להעצים את תהליך הדלדול עד למצב של התקרחות. אז מתי כן ומתי לא? מהי שיטת תוספות השיער המתאימה והנכונה ביותר לשיערך האישי? כל התורה כולה על חוט השערה.

סלון "מיי טרנדי פלייס" ביוסטון שבטקסס, ממחיש אולי יותר מכל את גודל הפופולוריות של השימוש בתוספות השיער. לפני כשלוש שנים, פרצו גנבים אל הסלון, שלפו את סורגי חלונותיו, נטרלו את האזעקה הראשית ואפילו לא העיפו מבט אחד בקופה. במקום זאת, פנו הפורצים הישר למטמון האמיתי: שיער אנושי איכותי בשווי 150 אלף דולר. טרנדי פלייס, אינו המקום היחיד שנשדד, גם בשיקגו חנות ייבוא השיער "ביוטי וואן" נבזזה וגנבו ממנה שיער בשווי מוערך של 90 אלף דולר.

 

השימוש בתוספות השיער הפך בעשור האחרון כה שכיח ומקובל עד כי נדמה לעיתים כי כולן סביב עסוקות בהתמכרות שלהן לפריזורה המושלמת. המטרה הבסיסית של תוספות השיער היא כידוע למלא, לעבות ולהאריך את השיער ומה שטוב לקייט מידלטון, בוודאי טוב לך. כן, תדהמה לפני כשנה אתר הטבלואיד הבריטי `דיילי מייל` הציג תמונת תקריב של הנסיכה מפרופיל החושף סימן לבן לא ברור באורך 6 סנטימטרים מהמבצבץ מבין שיערותיה, וטען שמדובר בחיבור גרוע של תוספות שיער. ההנחה המביכה הובילה כמובן להכחשה רשמית מיידית מטעם בית המלוכה על שימוש בתוספות שיער אולם לכולן האמת היתה ברורה.

 

עבור נשים רבות, נחשב השיער לקודש הקודשים ומראהו בהחלט עשוי לשנות את המראה החיצוני מקצה לקצה, לטוב ולרע, ובאופן ישיר להשליך על הביטחון העצמי. השינויים ההורמונליים, בעיות עור, מחלות למינהן ואפילו מצבי סטרס ודחק יכולים לגרום לאובדן שיער, לפעמים בכמויות שמדללות אותו בחצי ורבות מהסובלות תרות אחר פתרון גם למצב, אלא שלא לכל אחת עשוי להתאים טיפול בתוספות שיער.

 

אלי כהן מעצב שיער, מומחה לתוספות ומתן פתרונות כתוצאה מהתקרחות ודלדול השיער, טוען כי "לעיתים חיבור תוספות השיער עלול לזרז את איבוד השיער בשל אי התאמת השיטה למצבו של השיער". התחום מציע שיטות רבות כאשר לכל שיטה יש התאמה מלאה לסוג