טיפול באלופציה

מה היא אלופציה אראטה

אלופציה אראטה היא מחלה אוטואימונית, כלומר מחלה שבה המערכת החיסונית שלנו תוקפת את הגוף. באלופציה זה מתבטא בפגיעה בזקיקי השיער, מה שיוצר התקרחות. ההתקרחות יכולה להופיע כאזורים עגולים ובהמשך עשויה להתרחב כנסיגה של קו השיער עד לקרחת מלאה.

ישנם כמה סוגים של אלופציה אראטה:

  1. אלופציה אראטה מונולוקולאריס – התקרחות בנקודה אחת בגוף
  2. אלופציה אראטה מולטילוקולאריס – התקרחות במספר נקודות בגוף
  3. אלופציה אראטה ברביאה – התקרחות באזור הזקן בלבד
  4. אלופציה אראטה טוטאליס – התקרחות בה נושר כל שיער הקרקפת
  5. אלופציה אראטה אוניברסליס – התקרחות בה נושר כל שיער הגוף, כולל שיער הגבות, הריסים, בית השחי והמפשעה.

מצב בלתי הפיך

כ-2% מהאוכלוסיה סובלים מאלופציה. הגורם לפעילות של מערכת החיסון כנגד תאי השיער טרם ידוע ומחקרים העלו השערות רבות להתרחשות המחלה, כולל לחץ נפשי.

הקושי המרכזי של חולי אלופציה אראטה הוא תחושת חוסר הנוחות החברתית והפגיעה בביטחון העצמי. הוא נובע בין היתר מחוסר המודעות למחלה. המחשבה האוטומטית כשנתקלים באדם ללא שיער היא כי מדובר באדם שעבר טיפול כימותרפיה. אלא שבעוד השיער גדל בחזרה אצל מחלימים מסרטן מיד לאחר שהם מסיימים את הטיפול הכימותרפי, אצל חולי אלופציה אראטה לרוב מדובר במצב בלתי הפיך.

הפתרון לאלופציה: פיאה משיער טבעי

מי שסובל מאלופציה אראטה חש לעתים קרובות בושה על לא עוול בכפו. אבל כיום ישנם פתרונות יעילים שמסייעים להתמודד עם התופעה. פאות משיער טבעי שיפרו את איכות החיים של אלפי אנשים.

"ראיתי מול עיני כיצד פאה שינתה את החיים עבור גברים ונשים עם אלופציה אראטה", אומר אלי כהן, הידוע בכינויו "אמן תוספות השיער". כהן הוא מומחה בהתאמה אישית של פאות ותוספות שיער טבעיות ויש לו רזומה של עשרות שנים בטיפול באנשים הסובלים מקרחות, שיער דליל ומחלות הגורמות לנשירה.

כהן הוא המייסד של המרכז לפתרונות שיער ברמת גן, שם יכולים כל איש ואישה לקבוע ייעוץ חינם אצל המומחה מספר 1 בתחום השיער בישראל. הפגישה הינה דיסקרטית, בחדר VIP וללא היתקלות באנשים אחרים. כהן מודע לצורך בפרטיות במצב רגיש שכזה, ועוד יותר מכך בצורך למצוא פתרון ולסייע לכל מי שסובל מאלופציה אראטה באשר הוא. עבור אלי כהן, מדובר בשליחות של ממש.